Listopad 2011

11.kapitola

29. listopadu 2011 v 17:40 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.
"Čau brácho!" klíče v zámku a Sára mezi dveřmi bytu svého povedeného bratříčka.

"Ani sem nelez, ty potvoro." Ozve se z koupelny.

"Milej jako vždycky. Koho tam máš?"

"Svatýho Apoštola." Alex vyleze z koupelny jen s ručníkem omotaným kolem těla. Sára si ho prohlédne.

10.kapitola

26. listopadu 2011 v 13:00 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.


Takže je to opravdu Alexandr? A Martin ho zná? Ptá se sám sebe, zda si to jen nenamlouvá, ale Martin říkal, že má tetování na krku a nosí tmavé brýle a to je přesně tenhle kluk, kterého teď potkal.

A jak se na mě díval, škoda jen, že má ty brýle. Rád bych věděl, jaké má oči.

"Pane Baxo, pojďte na to vyšetření." Ze dveří vedle recepce vyjde sestřička a rozejde se k němu, že mu pomůže, ale Xitt to vyřeší za ní. Vynaloží sílu a šťouchne čumákem do zad vozíku a ten se trochu rozjede, ale Michal ho v tom nenechá a odveze se sám. Vjede do ordinace. I když, kdyby tam nebyl vyšetřovací stůl vypadalo by to tady jako v normální pracovně. Police s knihami, květiny, příjemná oranžová barva na zdech a milý doktor.

"Dobrý den, pane doktore." Pozdraví slušně a dopraví se ke stolu.

"Á, Michale, dlouho jsme se neviděli."

"Byl jsem v Anglii, víte a nechal se tam vyšetřit, vezu vám ty papíry od nich. Měl jsem štěstí, že jste mi zrovna poslali i navštívenku. Tak jsem tady."

9.kapitola 2/2

23. listopadu 2011 v 15:00 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.


"Dám vám přes hlavu tenhle ručník, je mokrý a je důležitý, aby vás netrefil nějaký střep, až budou hasiči stříhat ano?" Muž přikývne a nechá si přikrýt obličej. Alex vezme jeho ruku.

"Postarám se o vaši nohu a vy mi zmáčknete rameno v momentě, kdyby na vás šly mdloby nebo se vám udělalo najednou špatně. Rozumíte?" Muž znovu přikývne a nechá si položit nezraněnou ruku na Alexovo rameno. Ten se sehne.

"Můžete mi podávat věci!" zavolá ven a jeden z hasičů mu tam strčí záchranářskou brašnu. Nejdřív vytáhne injekci a zavede muži kanilu s kapačkou tu podává ihned okýnkem ven.

"Držte to v týhle poloze." Vytáhne gázu a skloní se k noze. Snad to nebude tak masivní. Přiloži k otevřené ráně a přitiskne, aby jí mohl provizorně ovázat. Asi se povedlo. Prohmatá místa, ve kterých tuší zlomeninu. Ozve se zaskřípění plechu, jak hydraulické nůžky rozevírají auto.

Jako sardinky v plechovce. Pomyslí si.


9.kapitola 1/2

22. listopadu 2011 v 17:00 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.


Alex se znuděně protočil na židli.

Seděl v kanceláři a čekal na nějaký výjezd. Místo, aby byli rádi, že se nic neděje a užívali si to, se tady nudili. Teda ještě před chvílí kontrolovali, zda mají v sanitce vše potřebné a vše funkční, také jí stihli sterilizovat.

"Tak co Alexi, co tvá ségra? Jak si vede?" přisedl si k němu Roman, který po ní vždycky letěl, ovšem než potkal Robina.

"No Romane, máš na kahánku, chce se vdávat," řekne dramaticky. "Jen nemá s kým." Uculí se.

"Fakt? Škoda, že já už svého patrnera mám?" posmutní naoko Roman a potom se usměje.


8.kapitola 2/2

20. listopadu 2011 v 14:10 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.
"Díky moc lidi ani si neumíte uvědomit, jakou radost jste mi tím udělali. Je fakt krásnej. Lepší dárek na přivítanou jsem nemohl dostat."

Pohladil Xitta po hlavě a otočil se zpátky na Martina, "Můžeš-, mohl bys mi pomoct dolů?"

"Na zem?"

8.kapitola 1/2

20. listopadu 2011 v 14:00 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.Michal se na sebe naposledy podíval do zrcadla. Je ztracenej případ. Chystá se na párty a neví, co si má obléknout. Nakonec zvolí pohodlné kalhoty a k tomu černé tričko a modrou mikinu, až se bude v noci vracet domů, bude chladno.

"No? Martine? Co potřebuješ?"

"Jo jasně, už se chystám, trochu mi to trvá, však víš."

"Ne, nemusíš, přijedu svým autem tak mi tam udrž jedno parkovací místo jo?"

"Jasně, zatím čau."

Odložil telefon na stůl a dojel si do koupelny, kde znovu učesal svoje vlasy. Zavrčel. Nechápe proč se čančá jako nějaká patnáctka.


7.kapitola

18. listopadu 2011 v 16:30 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.


mírné 18+

Text písně: Everlast - Friend - pokud můžete, tohle si musíte pustit k tomu :) -


Když jsem se probral po noční, zjistil jsem, že se cítím, jako by mě přejel parní válec. Aby taky ne. Včera byl docela shon, měl ranní, potom spěchal za sestrou do kanceláře, aby si poslechl další kázání o jeho vzhledu a nerudnosti a zase na noční.

6.kapitola

17. listopadu 2011 v 11:03 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I."Čau lidi!" pozdravil partu lidí, která byla rozesetá po hřišti a posílali mezi sebou frisbee. Všichni k němu stočili pohledy, jak se přibližoval se svým vozíkem k jejich dekám. Martin se mu rozběhl naproti. Ozvalo se sborové "Čau," prolínané "Ahoj."

"Ahoj Míšo, tak ses rozmyslel?" usmíval se Martin. Měl radost, že ho vytáhl ven, nechtěl, aby zůstával doma, když to nebyla potřeba.

"Ale jo, vzal jsem si nějaký chytrý čtení a deku, tak se vám tady vyvalím, abyste měli na koho svádět pády."

"Ahoj Míšo! Chyběl jsi nám." Kolem krku se mu obepnula drobná dívčí paže, když k nim doběhla Erika. Pohladil jí po tom párátku a zazubil se.


5.kapitola

16. listopadu 2011 v 16:14 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.
Tahle kapitola je trochu kratší.

Chci jí věnovat Wierce se vzkazem, že se nemusí omlouvat, protože já ráda přijímám kritiku, chci se naučit hledat ty chyby. A taky, že mě rozhodně neotravuje :)

Dále ji věnuji všem co komentovali, moc díky, už chápu, proč všichni píšou, že jim to dodává elán psát víc :)


"Brácho, podívej se na to z té lepší stránky. A sundej si konečně ty brejle. Se nedivím, že ještě s někým nejsi. Vždyť se tě musí všichni bát, když tě uvidí. A přitom jsi tak pěknej kluk." Brblá si moje povedená sestra pod vousy. Ona sama je právnička jako mí rodiče. Šla v jejich stopách, to jen já jsem se trochu vymknul. Naštěstí to brzo pochopili a dali mi volnej průběh, abych mohl dělat to, co mě baví. I když si myslím, že ještě pár let tajně doufali, že mě to přejde, dokud nepoznali, že se toho jen tak nevzdám.

"Víš, co nechápu? Proč sem pořád chodíš, když ti tak vadí můj vzhled. V práci to nikomu nevadí."

"Spíš ti v práci raději nic neřeknou, protože by přišli o skvělýho řidiče a víš, že dneska je o ně nouze."


4.kapitola

14. listopadu 2011 v 21:25 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.
Použitý text písně: Friends will be friends / Queen

Got a pain in the chest
Doctor's on strike what you need is a rest

"Crrrrrr…"

Domem se roznese zvuk zvonku. Michal zvedne hlavu od stolu, na kterém má rozdělanou práci. Kdo může něco chtít v tuhle hodinu? Pomyslí si, ale i tak se rozhodne jít to zjistit. Sjede s vozíkem k hlavním dveřím a v momentě, kdy se ten venku pohne, se rozsvítí automatické světlo. Překvapením ztuhnu.


3.kapitola

13. listopadu 2011 v 22:10 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.
Tuto kapitolu věnuji meg, protože je jediná, kdo se vrátil a nechal komentář :) díky meg!


Použitý text: Love Hurts - Nazareth

Alexandr doběhl domů a pořád nemohl přestat přemýšlet nad tím klukem, kterého potkal dnes v parku. Ten dotyk, který mezi nimi proběhl. Ten jeho pohled. Jak se styděl. Byl krásný. Zatřepal hlavou, tyhle myšlenky by měl poslat pěkně daleko. Pokud chtěl dodělat školu, neměl myslet na kluky. Stačily mu známosti na jednu noc. Uvolnit se a zase být sám.

Love hurts, love scars,
Love wounds, and marks,
Any heart, not tough,
Or strong, enough
To take a lot of pain,
Take a lot of pain
Love is like a cloud
Holds a lot of rain
Love hurts

Jako profesionální pilot si nemohl dovolit nějaké velké závazky.


2.kapitola

13. listopadu 2011 v 20:11 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.
Seděl jsem na lavičce v parku. Vozík vedle sebe, na klíně otevřený notebook a v něm rozdělaná práce, ale stejně jsem moc nevnímal, co dělám. Naneštěstí jsem pracovat musel, protože firma, u které jsem v Británii brigádničil, měla pobočku i tady u nás a dostal jsem slušnou práci. Pozoroval jsem lidi, kteří procházeli kolem mě. Někdo šel sám, někdo v páru, někdo ve skupince přátel. Někdo chvátal, jiní se zastavili u jezírka, aby se podívali na rochnící se kachny a labutě, občas jim někdo hodil kousek chleba. Trochu jsem jim všem záviděl. Semnou si nikdo nepovídal. Většinou kolem mě prošli a ti co se na mě podívali, mě obdařili soucitným pohledem. Bylo mi z toho lehce do pláče. Ovšem. Mohl jsem si za to sám, kdybych tak spěšně neodjel, mohl mi tady zbýt nejeden kamarád.

Měl jsem jednu ze svých pochmurných nálad, kdy jsem chtěl být sám, ale zároveň jsem chtěl mít někoho, kdo by o mě s láskou pečoval. Kdo by mě vzal do náruče a řekl mi jak mě má rád. Ano, už mu to pár kluků řeklo, ale nikdy z toho nebylo víc než líbání, podle něj s ním byli jen ze soucitu. Nevěděl.

Do mého zorného úhlu se dostala vysoká mužská muskulatura, musel jsem polknout, byl nádherný, měl tmavé na krátko střižené vlasy, oči zakryté tmavými brýlemi a musím říct, že i ta teplákovka mu nesmírně slušela. Raději jsem si zase šel hledět svého. Natáhl jsem se pro obal na notebook, že vyrazím domů, ale naneštěstí mi spadl za lavičku, do místa, kam jsem nemohl dosáhnout. Zaklel jsem. Co teď? Pomyslel jsem si. Ovšem osud to vyřešil za mě. Seslal mi anděla s černými vlasy v teplákovce.

Gay Love

12. listopadu 2011 v 23:33 | Nixerwil |  Filmy, Videa apod.

tohle video je fakt dobrý :D měli by to dávat u nás v televizi :D
existuje i verze holčičí :-*

Letní láska

12. listopadu 2011 v 23:27 | Nixerwil |  Filmy, Videa apod.
Trochu upjatý film, skoro žádná akce. Trochu mě překvapila země, která ho natočila :D no, však se podívejte sami. Najdete do všude na internetu i po částích na youtube v originálu :-)

1.kapitola

12. listopadu 2011 v 23:18 | Nixerwil |  Cyklus Záchranář - series I.
"Dámy a pánové, prosím, abyste se vrátili na svá místa a připoutali se, během dvou minut budeme přistávat." Ozval se z reproduktorů hlas pilota. Michal chtěl vzít pás, ale uvědomil si, že si ho během letu ani nerozepnul.

"Potřebujete s něčím pomoct?" Ozval se vedle něj milý hlas letušky, která se o něj po celý let starala.

"Ne, děkuji, ani jsem se neodpoutal." Uculil se Michal a ona souhlasně přikývla.

"Přijdeme vám pomoci, až letadlo přistane a ostatní cestující vystoupí, nevadí vám to?"

Michal zakýval hlavou, jakože ne, byl zvyklý, že letadlo opouštěl jako poslední, vždy s piloty, kteří mu pomáhali, protože jeho vozík byl složen v zadním prostoru u letušek, ale i tak mu někdo musel pomoci ven. Ovšem, byli za to placení, sám si to zařídil.

Sledoval rodinku s malou dcerkou, která nezbedně pobíhala po letadle mezi lidmi, kteří postupně vystupovali. Byla neposedná celý let, dokud únavou neusnula.

Jeho rodiče by si jistě přáli podobnou vnučku, ale bohužel. Potom, co jim řekl, že se mu líbí muži, ho sice s vnoučaty přestali otravovat, ale s tím, aby si našel partnera ne. A tak jim řekl, že chce studovat na zahraniční škole v Londýně a že si zažádal o stipendium. Dostal ho. Byl odjakživa nadaný student a taky rád studoval. Rád se vydával do knihovny a byl tam schopný strávit celé dny.